Prawie każdy spotkał się z tym problemem – jeżeli nie on sam był sprawcą, to wielce prawdopodobne jest, że został zwyczajnie zalany przez sąsiada, którego instalacja wodna nie wytrzymała upływu czasu. Takie awarie domowe są, były i będą spotykane w każdym typie budynku. Problem jest jednak najbardziej skomplikowany w przypadku tych wielopiętrowych, gdy nad i pod sobą mieszkają nierzadko zupełnie obcy sobie ludzie.

zalane mieszkanieAby przywrócić stan pierwotny w mieszkaniu sprawcy na sam początek muszą zostać wykonane odpowiednie naprawy hydrauliczne. Mamy szczęście, jeżeli winowajcą okazał się pęknięty wężyk doprowadzający wodę do kranu. Takie awarie domowe związane z instalacją wodną są najmniej problematyczne, gdyż nie wymagają poważniejszej ingerencji poza wymianą uszkodzonego elementu.

Same w sobie naprawy hydrauliczne nie pomogą, jeśli pękła grubsza rura, co gorsza umieszczona w ścianie – wtedy nie obędzie się bez kucia. Wówczas będziemy musieli wydać zdecydowanie więcej pieniędzy i uprzykrzyć życie sąsiadom. Nie warto jednak zwlekać – nawet, jeśli lokator mieszkania położonego bezpośrednio pod nami uskarża się na cienki strumyk wody spływający po jego ścianie, tego typu awarie domowe mogą dość szybko przerodzić się w prawdziwą katastrofę, której skutki zwykle okazują się tragiczne.

Dokonywane regularnie naprawy hydrauliczne pomogą nam zapobiec tego typu incydentom. Dzięki pomocy wykształconego specjalisty (warto sprawdzić na www.hydraulik24.krakow.pl) wyregulujemy ciśnienie wody w instalacji czy pozbędziemy się problemu cieknących kranów. Chyba każdy z nas spotkał się kiedyś z irytującym kapaniem niedającym nam zasnąć po ciężkim dniu w pracy – doświadczony fachowiec rozprawi się z nim w kilkanaście minut. Koszty takiego zabiegu będą również dużo mniejsze, niż usunięcie prawdziwych awarii domowych spowodowanych niekontrolowanym wyciekiem wody.

Gdy nasze mieszkanie zostanie zalane, przeprowadzone odpowiednio szybko naprawy hydrauliczne pozwolą zneutralizować przykre skutki. Zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć – dlatego pamiętajmy o zakręcaniu zaworów przed dłuższymi wyjazdami i regularnie dbajmy o stan instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation