W lecie wszyscy pamiętamy, aby chronić swoją skórę przed słońcem przy pomocy rozmaitych kremów z filtrem. Oczy zabezpieczone są przy pomocy okularów przeciwsłonecznych. A co z naszym domem? Jak zabezpieczyć mieszkanie przed światłem słonecznym, a co za tym idzie nagrzewaniem się pomieszczeń?

Szyby nie przepuszczają promieniowania, ale przed ciepłem i światłem mogą nas uchronić jedynie odpowiednio dobrane rolety, żaluzje czy plisy. Przed ich zakupem warto przemyśleć jaki stopień zaciemnienia będzie nam odpowiadał i wtedy wybrać plisy lub żaluzje. Warto pamiętać o tym, w jakiej porze dnia będziemy używać danego pomieszczenia.

Wśród żaluzji królują teraz kolory skupione na różnych rodzajach drewna np. wiśnia czy dąb. Nadal oczywiście można kupić klasyczne białe żaluzje. Różnica między żaluzjami a roletami wynika z budowy. Rolety posiadają ciągłą strukturę, tak jak materiał, żaluzje składają się z wielu pasków zamocowanych poziomo. Dzięki takiej budowie żaluzje pozwalają na kontrolę kąta padania promieni słonecznych.

Na rynku dostępne jest także wiele rodzajów osłon okiennych, a ostatnio coraz popularniejsze w Krakowie są plisy (http://wolakrakzal.com.pl/produkty/plisy/). Co do rolet natomiast, to oferowana jest nie tylko bogata paleta kolorów i wzorów, a także zapewniające różny stopień zaciemnienia: transparentne, półzaciemniające, regulujące dopływ światła oraz zaciemniające. Interesującym wariantem są także rolety dzień-noc tzw. duo. Składają się one z dwóch różnych materiałów: transparentnego oraz zaciemniającego. Najczęściej stosowanym materiałem w tym typie rolet jest poliester.

szeroki wybór osłon - plisy czy żaluzje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation