Śmierć bywa zawsze szokiem, przeżyciem smutnym, raz nie oczekiwanym, innym razem spowodowana ciężką chorobą lub nagłym zdarzeniem wypadkiem. Obecnie, kiedy Europa Zachodnia poddawana jest wzmożonym atakom terrorystycznym nawet w jej sercach turystycznych czyli stolicach lub miejscowościach nadmorskich, a bezpieczeństwo podróży czy wycieczek wiąże się z większym ryzykiem realnej utraty życia warto podjąć temat sprowadzanie zwłok z zagranicy.

Realną pomocą w wypadku śmierci naszych bliskich za granicą są służby konsularne naszego kraju, które to znają miejscowe przepisy, które rozpoczną sprowadzanie zwłok z zagranicy. Kontakt z ambasadą powinien być pierwszą czynnością, na którą musi zdobyć się pogrążona w żałobie rodzina. Często pomoże to zdjąć wielki ciężar formalnego chaosu, który musi się jakoś zacząć, by dopełnić powinności odprowadzenia bliskiej osoby na wieczną wartę. Śmierć bliskiej osoby zawsze wiąże się z ogromnym stresem i często niszczy motywację do działania, w takich wypadkach dobrym jeśli nie najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie całego przedsięwzięcia prywatnej firmie, która dopełni za nas wszelkich kwestii, jednocześnie czyniąc sprowadzenie zwłok z zagranicy jak najmniej bolesnym dla rodziny. Wbrew pozorom choć rynek tego typu usług nie jest w Polsce wielką gałęzią, to jednak nie będzie problemu z znalezieniem firmy, która podejmie się tej usługi. Często łącząc w swojej ofercie organizację ceremonii pogrzebowej już po powrocie zwłok do kraju, co również ułatwia i odciąża rodzinę od kolejnych obowiązków związanych z pogrzebem.

Migracja, coraz częstsze podróże, zagrożenia terrorystyczne wszystko to wpływa na to, że sprowadzenie zwłok z zagranicy może być usługą, na którą koniunktura będzie rosnąć.

Zobacz też: Transport zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation