Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnego tynkowania, powinieneś dokładanie przeanalizować tynki cementowo-wapienne. Materiał ten może stanowić ostateczne wykończenie powierzchni ściany lub stanowić podłoże do m.in. gładzi gipsowych, sztablatury, tynków mineralnych, tynków akrylowych.

Idealnie nadają się do przygotowania bezpośrednio na budowie. Tynki cementowo-wapienne składają się z piasku, cementu, wody oraz wapna. Jeśli chcesz uzyskać produkt wysokojakościowy, musisz odpowiednio dobrać proporcje tych składników. Możesz także wybrać gotową mieszankę z dodatkami uszlachetniającymi, które gwarantują doskonałą plastyczność i przyczepność do podłoża. Grubość tynku jaką należy nałożyć na ścianę to około 2-3cm. Korzyści jakie niesie za sobą gruba i ciężka warstwa tynku, to m.in. dobra akumulacja ciepła oraz zwiększenie komfortu akustycznego domu. Tynki cementowo-wapienne od tynków cementowych wyróżnia łatwość wykonania oraz lepsza para przepuszczalność.

Można układać je w dwóch (obrzutka, narzut) lub trzech (obrzutka, narzut, gładź) warstwach. Trójwarstwowe tynki to świetne rozwiązania w przypadku nierównych ścian z małymi krzywiznami. Podłożem do nałożenia tynków mogą być ściany i sufity wykonane z m.in. betonu zwykłego, betonu komórkowego, cegieł, pustaków ceramicznych, płyt wiórowo-cementowych, tynków cementowo-wapiennych, powierzchni gipsowych. Prawidłowe przygotowanie podłoża to podstawa w wykonywanej pracy. Należy dokładnie oczyścić jego powierzchnie z kurzu, brudu oraz słabo przylegających kawałków i zniekształceń. Aby otrzymać zaprawę tynkarską należy wymieszać suchą mieszankę z odpowiednią ilością wody. Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z nami, a odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Zobacz: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside-system.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation