odkurzacz centralny Variovac

fot. variovac-polska.pl

Odkurzanie jest obowiązkową czynnością, jeśli chcemy utrzymać nasz dom w czystości. Tradycyjne urządzenia do tego przeznaczone są wypierane przez nowoczesny odkurzacz centralny.

Sposób jego działania polega na przytwierdzeniu rury odkurzacza do specjalnej instalacji w ścianie i odkurzanie tak, jak zazwyczaj. Instalacja w ścianie prowadzi do jednostki centralnej, która jest umieszczona w pomieszczeniu technicznym, dla przykładu w garażu. Dzięki temu słyszymy tylko świst rury zasycającej śmieci, a nie hałas całego odkurzacza. Odkurzacz centralny Variovac jest bardzo praktyczny i polecany dla osób ceniących sobie wygodę w sprzątaniu domu.

Koszty jego zamontowania nie należą niestety do najniższych. Trzeba się nastawić na wydatek rzędu około sześciu tysięcy złotych. Tysiąc złotych kosztuje podłączenie rur (nie trzeba przy tym burzyć ścian). Dwa tysiące płaci się za wąż i szufelkę. Trzy tysiące kosztuje jednostka centralna. Jednak cały ten wydatek jest jak najbardziej opłacalny, ponieważ taki odkurzacz – jak wspomniano – działa ciszej niż tradycyjny i jest też bardziej ekonomiczny, mianowicie worki na zanieczyszczenia wymienia się maksymalnie trzy razy w roku, ich koszt wynosi kilkadziesiąt złotych rocznie.

Jest to więc wygodne, ekonomiczne rozwiązanie, dobre także dla alergików, ponieważ nie powoduje wydobywania się kurzu, jak przy tradycyjnym odkurzaczu. Cechuje się też dużą mocą ssącą, co zapewnia bardzo dokładne sprzątanie domu. Gładko i bez problemów sunie po podłodze, instalacja się nie zapycha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation