Transport zwłok z zagranicy to usługa, z której korzysta coraz większa liczba klientów. A w jakich okolicznościach taka usługa jest najbardziej pożądana? Czasami zdarza się, że ktoś zmarł poza granicami kraju i wówczas pojawia się poważny problem ze sprowadzeniem zwłok.
W takich przypadkach uzasadniony jest profesjonalny transport zwłok z zagranicy. Nie można sobie od tak przewieźć zwłok, ale trzeba w tym względzie skorzystać z odpowiedniej usługi.Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie firmy pogrzebowe mogą taki transport zwłok z zagranicy zrealizować. Potrzebne są do tego celu odpowiednie uprawnienia i certyfikaty, a te posiadają tylko wybrane przedsiębiorstwa pogrzebowe.
Transport zwłok z zagranicy rządzi się swoimi prawami i też trzeba o tym wiedzieć, kiedy ktoś będzie wybierał firmę do tego celu. Przede wszystkim to nie jest tania usługa i z tym trzeba się liczyć. Koszty oczywiście zależą od tego, z jakiego kraju ów transport jest realizowany. A co jeszcze trzeba wiedzieć na ten temat? Na pewno to  że po przywiezieniu do kraju trumny ze zwłokami nie można otworzyć, bo zabraniają tego restrykcyjne przepisy. Poza tym trumna musi zawierać szczelnie zamknięty metalowy wkład.
Dlatego też rodzina zmarłego powinna się z nim pożegnać na miejscu odbioru ciała. Jeśli jest to niemożliwe, wówczas firma może wykonać zdjęcia osoby zmarłej, a te zostaną później przekazane bliskim.
Zastanowienie budzi jeszcze kwestia, czy lepiej transportować trumnę ze zwłokami, czy może lepiej urnę. Urnę rodzina może przewieźć własnym samochodem, więc odpadają koszty transportu specjalistycznym samochodem, ale z kolei trzeba zapłacić za kremację zwłok, a to już spory wydatek. Trzeba więc przed podjęciem ostatecznej decyzji przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Zobacz więcej: Sprowadzanie zwłok | Epitafium-przewoyz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation