Któż z nas nie zaczyna dnia od dobrej kawy, której smak i aromat postawi do pionu nawet po najkrótszej lub całkiem nieprzespanej nocy. Jedni pija kawę już w pracy, inni po drodze do niej, a jeszcze inni uwielbiają przyrządzać sobie kawkę we własnym domu. Każdy ma swój sposób oraz przepis na kawę. Jednakże najlepsza jest ta, która wydobywa prawdziwą czarną niczym smoła i kremową niczym śmietana esencję. Aby zrobić kawę na miarę tej z kawiarni potrzebny jest odpowiedni ekspres. Zakup ekspresu do kawy wcale nie jest taki łatwy, jakby mógł się wydawać. Sklepowe półki, są bogate nie tylko w akcesoria kuchenne, ale też uginają się od ekspresów do kawy, a w Internecie oferta jest jeszcze bardziej obszerna. Nowicjusze w świecie kawy mogą poczuć się zagubieni w gąszczu nazw, symboli oraz parametrów technicznych. Wszystkie wyglądają podobnie, ale istnieje tak wiele parametrów, na które należy zwróci uwagę podczas zakupów. Jaki ekspres wybrać?

W sklepach dostępne są ekspresy ciśnieniowe oraz przelewowe. Różnią się nie tylko cena, ale rodzajem przyrządzania kawy, co ma istotny wpływ na jej smak. Na samym początku należy przeanalizować swoje potrzeby dotyczące picia kawy oraz to ile osób oraz jak często będzie korzystać z tego sprzętu. Jeżeli będzie się z niego korzystać jedynie od święta to bardziej sprawdzi się ekspres ręczny, natomiast jeśli kawa jest chlebem powszednim warto zainwestować w ten wysoko zautomatyzowany z wbudowanym młynkiem oraz funkcja samooczyszczenia.

Ci którzy kawę rozcieńczają i urozmaicają mlekiem powinni zwrócić uwagę na sposób poboru oraz spienianie mleka. Przygotowanie macchiato, cappuccino czy café latte odbędzie się za pomocą jednego guzika. Obecnie niezwykle modne są ekspresy na kapsułki, w których jest już gotowa odmierzona porcja świeżej kawy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych, które cenią sobie takie praktyczne rozwiązania. Ekspresy oprócz tego ze maja bardzo designerski wygląd dopasowujący się do wystroju każdej kuchni, np. takiej z panelami zawierającymi zdjęcia na szkle,  posiadają także wiele gadżetów. Od podgrzewania filiżanki począwszy na programatorze czasowym zakończywszy.

Niezależnie od tego jaki ekspres wybierzemy należy pamiętać, że to kawa jest głównym bohaterem i powinna być jak najlepszej jakości. Najgorszej gatunkowo kawie nie pomoże nawet najlepszy i najdroższy ekspres.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation