Kiedy zakładasz swój ogródek, logicznym jest, że chcesz, aby był on piękny, kolorowy czy pachnący. Aby zachwycały w nim najpiękniejsze kwiaty jakie tylko można sobie wyobrazić. Warto wtedy zastanowić się jakie kwiaty są wyjątkowe jednak trzeba pamiętać, że to co stare i tradycyjne równie dobrze się sprawdza jak nowości. Taką starą tradycją mogą być róże.

Jednak znaleźć takie sadzonki róż jakie w przyszłości będą miały piękne duże pąki oraz sztywne i grube łodygi nie jest wbrew pozorom tak łatwo. Często nadziewamy się kupując sadzonki w marketach budowlanych czy innych tego rodzaju sklepach. Definitywnie najlepszym możliwym wyborem, na który warto postawić jest szkółka róż. Ktoś powie, ale jechać tyle kilometrów do najbliższej, by kupić krzewy róż. Wcale nie trzeba tego robić. Istnieje kilka szkółek, na przykład Szkółka Róż Hyżowie, które prowadzą swoje sklepy online, oferując w nich sadzonki róż w ogromnym wyborze.

krzew z sadzonki roz od szkolki hyzowie

Możemy w nich kupić róże parkowe i rabatowe. Są w tych odmianach stosunkowo wytrzymałe i dostosowane do naszych warunków klimatycznych krzewy. Duża część z nich ma kwiaty przez długi czas utrzymujące się podczas gdy inne kwiaty już opadają. Sadzonki róż tych krzewów są z reguły wytrzymałe na zimne pogody oraz zmienne nastroje pogodowe, które w obecnym czasie zdarzają się w naszym kraju często. Nie straszny im jest grad, dlatego te sadzonki róż są najczęściej wybierane w miejscach takich jak szkółka róż. można je również znaleźć na targach, jednak róże parkowe i rabatowe bezpieczniej jest kupować ze sprawdzonego źródła.

Kiedy poszukujemy do swojego ogródka kwiatów wyjątkowych musimy zwracać uwagę na ich wygląd, oczywiście, jednak co jest ważniejsze muszą to być rośliny przystosowane do naszych warunków klimatycznych. Dobre sadzonki róż charakteryzują się rozbudowanym ukorzenieniem. Im większe i mocniejsze korzenie sadzonki, tym większe prawdopodobieństwo, że na wiosnę oczaruje nas w ogrodzie swoimi wdziękami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation