Sklepy zoologiczne oferują właścicielom psów i kotów bogaty asortyment artykułów, dzięki którym życie ze zwierzakiem, jak i życie samego podopiecznego jest bardziej komfortowe.

kot w domu

Jednym z takich akcesoriów jest furminator, czyli specjalne narzędzie do usuwania podszerstka. Redukuje on wypadanie sierści, pielęgnuje skórę i futro, a samo używanie go to dla psa i kota relaks. Innym wynalazkiem jest żwirek sylikonowy – natychmiastowa neutralizacja zapachu i pochłanianie wilgoci to cechy, które wyróżniają go od zwykłych żwirków bentonitowych. Nadaje się on do każdego rodzaju kuwet. Nie kurzy się, działa nawet przez 3 tygodnie i można wyrzucać go do kompostu.

Właściciele kocich futrzaków chwalą sobie również filtry węglowe, które wykonane są z maty poliestrowej pokrytej węglem aktywowanym. Ich funkcja to efektywna absorpcja nieprzyjemnych zapachów tak częstych w domu, w którym mieszka i załatwia się kot.

Opiekunowie zwierząt będą też zadowoleni z suchego szamponu. Ma on postać pianki lub drobnego pudru pochodzenia naturalnego. Stosuje się go bez użycia wody. Działa odświeżająco i oczyszczająco na futro zwierzęcia, absorbuje zapachy, usuwa bakterie, odstrasza wirusy i insekty oraz pozytywnie wpływa na stan skóry i sierści. Jest on nieoceniony w przypadku futrzaków, które często brudzą się na dworze. Taka kąpiel nie stresuje zwierzaka, a daje podobne efekty jak wodna. Kosmetyk ten ogranicza też powstawanie kul włosowych w żołądku zwierzęcia.

Innymi pomocnymi środkami higienicznymi przeznaczonymi dla zwierząt są pasta i żel do mycia zębów. Dbają one o uzębienie i dziąsła, zapobiegają powstawaniu kamienia nazębnego, próchnicy oraz nieprzyjemnego zapachu z pyszczka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation