Przy dekorowaniu wnętrz w domu musimy zastanowić się w jakim stylu chcemy urządzić dom. Może być to styl nowoczesny, minimalistyczny, chłodny, ale sporo osób woli wnętrza ciepłe, domowe, z elementami starodawnymi. Aranżacja salonu zaczyna się od wybrania koloru ścian i podłóg. Kolor ścian definiuje dalsze etapy aranżacji wnętrza.

obrazy w domu

Jest to ważne zwłaszcza w salonie, który jest wizytówką domu. W salonie spędzamy większość wolnego czasu, urządzamy uroczystości dla rodziny i imprezy dla znajomych. To też dobre miejsce na popołudniowe plotki z koleżankami i miejsce zabawy z dziećmi. W salonie musimy się czuć dobrze, wygodnie. Sercem salonu jest miejsce do siedzenia – kanapa, narożnik. Przy wyborze mebli warto zacząć od kanapy, a dopiero do niej wybierać kolejne meble.

W salonie często pełni również funkcję jadalni. Wybierzmy zatem taki, który będzie praktyczny (na przykład rozkładany), oraz będzie zdobił nasze wnętrze. Po umeblowaniu salonu czas na dodatki. Koc, poduszki na kanapę możemy wybierać w zależności od naszego gustu, upodobań, pory roku. Dodatkami możemy ocieplić wnętrze, jest to też doskonały sposób na szybkie zmiany. Stół warto ozdobić świecami, wieczór przy zapalonych świecach nadaje niepowtarzalnego klimatu, a ogień nas uspokaja.

W salonie możemy powiesić obrazy, które pokażą nasz styl, nasze upodobania. Jeśli chodzi o oprawy obrazów wszystko zależy od tego w jakim stylu urządziliśmy wnętrze. Przykładowo ramki drewniane sprawdzą się przy wnętrzach ciepłych, w odcieniach beżowych kremowych. Do wnętrz nowoczesnych pasować będą między innymi antyramy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation